Čtvrtý týden těhotenství

 1. Jak jsem zjistila, že jsem v tom a našla dvě čárky?

  Jaké jsou první příznaky těhotenství, co cítí žena a kdy se na testu ukážou dvě čárky?  Každá žena prožívá období těhotenství jinak, ale každá žena je zároveň ráda, pokud v tom není sama a o své pocity i stavy se může podělit, případně porovnat s jinými těhotnými. To můžete udělat například i u nás ve fóru, kde se zapojíte mezi maminky se stejným termínem porodu.

  Dokonce jsem si užila opravdu bláznivou výroční party naší firmy se vším, co k tomu patří – vědět však, že se již ve mně rodí nový život, asi bych si tento mejdan odpustila.

  Další týden jsem však všem v práci lezla totálně na nervy, protože jsem během společných obědů neustále básnila o feferonkové pizze, což u mě rozhodně není běžné. Není divu, že zvláštní chutě zachytili i ostatní a vševědoucí kolegyně mi bez okolků dali přímou otázku – a nejsi ty náhodou těhotná?

  Po opravdu sotva sekundovém zamyšlení následovala rozhodná odpověď – to určitě ne. Sice jsme se s manželem dohodli, že další dítě by nás potěšilo a tak jsme si už „nedávali pozor“, ale že by to přišlo tak rychle?

  Nuž, ale – doma jsem měla odloženo dvojbalení těhu testů, tak jsem si jeden z nich hned následující ráno udělala. Svou nedočkavost jsem si omluvila slovy – že vždyť pro jistotu, až vím.

  Navíc – ten den odpoledne jsem měla jít na laserovou depilaci, kam chodím pravidelně a to je přece v těhotenství zakázáno, respektive nevhodné. No, a tak jsem ráno vstala, rychle udělala test … a bohužel – NIC! Jen jedna čárka.

  Jenže už druhý den jsem se pohltně vykašlala na všechny své předsevzetí o zdravém stravování a dietu (kterou mimochodem držím již 10 let a stále vážím stejně) a večer jsem se bez hanby cpala tou svou vysněnou feferonkové pizzou, kterou jsem si celou objednala jen a jen pro sebe.

  A jak jsem ji dojedla, dostala jsem chuť zas ještě i na sushi. Co mi už načisto hrabe? A tehdy jsem se tedy opět pořádně zamyslela – kdy to mám vlastně dostat ty své dny, tedy menstruaci?
  Všechno jsem řádně přepočítala …

  Cyklus mívám pravidelný jako hodinky, navíc docela krátký, jen 26-denní, max. 27-denní, takže kdy přijde menstruaces, to si umím vypočítat pokaždé na den přesně. Akorát je pravda, že poslední roky sleduji kalendářík opravdu jen minimálně, vždyť „ona návštěva“ se nakonec i tak vždy dostaví.

  A tak jsem si dala tu námahu, lovila v paměti, všechno si přepočítána a den předpokládané ovulace mi vyšel na 11 dní dozadu a den začátku menstruace zas na pozítří. Že bych si tedy ten test dělala příliš brzy?

  To asi ne, vždyť při prvním těhotenství se synem mi ukázalo docela brzy tu druhou čárku, jen kdybych si po těch letech pamatovala i přesný den, viďte … No řeknu vám, jak jsem přemýšlela, tak jsem přemýšlela, na nic jsem nepřišla.

  Spokojeně jsem usnula a druhý den, protože byla sobota, nikam jsem nespěchala a vstala až o osmé. Počůrala jsem papírek na testu, umyla se a mrkla na test. Nic, jen jedna čárka. Tak! To máš za to, že vymýšlíš a že si namlouvají! V duchu jsem se vysmála vlastním nadějím a spekulacím, zkusila potlačit zklamání a šla zkontrolovat syna, který se už díval na pohádky v telce.

  Všechno bylo v pořádku a tak jsem se vrátila do koupelny po test, ať tam nikoho zbytečně nestraší, třeba ho vyhodit, jenže už tam nebyla jen jedna čárka, vyjímaly se na něm zřetelné, dvě a opravdu růžové čárky, které hovořily jasnou řečí jsi „v tom“.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *