Pages Menu
Categories Menu

Posted by on Čvn 2, 2016 in Ubytování |

Co musí splňovat různé typy ubytovacích zařízení?

Lázeňský hotel

Je ubytovací zařízení kategorie hotel. Nachází se v místech, které mají statut lázeňského místa. Hostům poskytuje rozsah služeb stanoven pro příslušnou třídu hotelu s nabídkou léčebné péče. K dispozici v něm je lékař pro hosty. Jako lázeňský hotel lze označit pouze hotel, který splňuje požadavky nejméně hotelu třídy ***.
Boutique hotel

Je ubytovací zařízení kategorie hotel s nižším počtem pokojů, které se zpravidla nachází v historických budovách, v domech s architektonickým nebo uměleckým řešením. Zařízení interiérů je luxusní až exkluzivní. Jako boutique hotel lze označit pouze hotel, který splňuje požadavky nejméně hotelu třídy ****.
Apartmánový hotel

Jedná se o zařízení kategorie hotel, které poskytuje ubytování v apartmánech. Sestává nejméně z osmi apartmánů. Hostům poskytuje rozsah služeb stanoven pro příslušnou třídu hotelu.

Penzion

Jde o jednoduché ubytovací zařízení hotelového typu nejméně s pěti pokoji a nejvíce se čtyřmi stálými lůžky v pokoji. Hostům zajišťuje podávání snídaní, případně i celodenní stravu a poskytuje základní služby.