Pages Menu
Categories Menu

Posted by on Čvn 5, 2016 in Cestování |

Světlá koupelna? V paneláku určitě

Zařízení koupelny řešíme na několik let bez nároku na změnu. Samozřejmě, nepočítáme do toho výměnu koupelnového koberečku a závěsu. Měli bychom se proto svědomitě rozhodnout, jako kdyby šlo o zásnuby. Stane se naší vyvolenou Modroočka nebo hnědovláska?

Roky pozorování
I vy si občas řeknete, že byste chtěli mít takovou kontrolu nad prostorem jako designéři? Nuže, žádá si to léta praxe a řekněme si upřímně, třeba někdy začít. K dobrým zkušenostem se dá přijít aktivně i pasivně, a to formou pozorování. Pokud se v nějaké nově zařízené koupelně necítíme příjemně, může za tím stát nesprávně zvolený styl nebo nevhodná barva. A proto se mějme při obou na pozoru.

Panelákové poměry
Když kdysi investoři jednotně zařizovali panelákové koupelny, věděli, že tmavší odstíny malé rozloze nesluší. A proto se s nimi v nich setkáváme poměrně vzácně. Jelikož bílá evokuje laboratorní prostředí, také byla vyškrtnuta ze seznamu. Světlé odstíny představují skvělou volbu, když toužíme po koupelně nabité optimistickou náladou. A nejen to. Tyto odstíny podporují svěžest a světelnost.

Vědí trendy nejlépe?
Trendy pokládáno částí veřejnosti za diktátorů nám každou novou sezónu nabízí návrhy, což je aktuálně in a po čem začít toužebně prahnout. Lidožravý odstín vystihuje charakter koupelny snad nejvíce. Je vzpomínkou na vydařené letní dovolené u moře a umíme se v ní zasnít jako při pohledu na nebe.

(Ne) oblíbené odstíny
Narůžovělé keramické obklady působí něžně. Jelikož evokují dětský svět, nejsou příliš v kurzu. Avšak záleží na konkrétním odstínu, který mění kontext prostoru podle potřeby. Ačkoli neutrální odstíny stejně neoslovují všech, představují výjimečnou volbu. Jsou nadčasové, nepodléhají výrazně vrtkavosti našeho vkusu jako ostatní odstíny a dá se s nimi elegantně zkombinovat ostatní zařízení.

Dobře si posviťme na …
Bez vhodného osvětlení se nedostaví kýžený efekt. Příliš mnoho světla bude na nás působit nehostinně jako tlumené strašidelné světlo. Ačkoli přítomnost okna v koupelně není samozřejmostí, uplatnil podobné principy jako v ložnici nebo obývacím pokoji. Určitě bychom měli koupelnu zónovat. Jedno svítidlo umístíme nad vanu či sprchový kout, druhé instalujme nad zrcadlo nad umyvadlem.