Pages Menu
Categories Menu

Posted by on Čvc 15, 2016 in Rodina |

Účesy, účesy, ach ty účesy

Účesy, účesy, ach ty účesy

I Vás trápí otázka, co vymyslet s  neposlušnými vlasy ve Váš svatební den?

 

I Vás zajímá, co se hodí k délce Vašich vlasů? Ani Vy se neumíte rozhodnout, zda zvolit jednoduchost nebo raději pompéznost? Kudrnaté nebo vyžehlené? Se závojem či bez závoje? Pokud ani Vy stále nevíte odpověď na tyto otázky, nechte se inspirovat našimi radami.

 

Krátké

S krátkými vlasy můžete i nemusíte mít problém. Záleží přitom na několika faktorech, které Váš účes ovlivní. Důležitý je nejen střih vlasů, ale i kvalita, a rovněž i to, zda máte vlasy rovné, nebo kudrnaté. I přes nedostatky však můžete z krátkých vlasů vykouzlit zajímavý účes, důležité však je promyslet si vhodné doplňky. V jednoduchosti je krása, a tak pokud nechcete pompézní účes, stačí do vlasů použít zajímavé bílé škřipečky ve tvaru květinek, vlasy přichytit směrem od čela do středu a zbylé vlasy nechat volně. Je to velmi efektní při kudrnatých vlasech, ale stejně dobře to vypadá i rovných vlasů. Pokud ale máte rády čelenku, použijte tu a vlasy jednoduše sčešte od čelenky směrem dozadu. Popřípadě je vytočte směrem ven či dovnitř. V případě použití závoje je dobré využít trik s čelenkou, ale v tomto případě vlasy nechte jen volně.

 

Polodlouhé

U polodlouhých vlasů máte přece jen možnost více experimentovat než s krátkými. Můžete si nechat rozpuštěné všechny vlasy a ukrýt je pod závoj, přičemž stejně dobře to vypadá s kudrnatými i rovnými vlasy. Nebo máte možnost sčesat vrchní vlasy do nějaké kreace, například polodrdolu a zbylé nechat rozpuštěné nebo můžete všechny vlasy využít na jednoduchý i složitý drdol a dokombinovat ho různými ozdobami, jako jsou kytičky na sponkách, závoj, nebo i jemnými korálky. Nebojte se experimentovat, ale pokud si nejste jistá přílišnou extravagancí, vsaďte raději na klasiku, se kterou se budete cítit nejpříjemněji.

 

Dlouhé

Vaše dlouhé vlasy mohou být na jedné straně devizou, protože z nich můžete vykouzlit opravdu velkolepé dílo. Na druhé straně, to nemusí být až taková výhoda, pokud máte vlasy husté, těžké a špatně se s nimi manipuluje, popřípadě jsou jemné a nedrží tak, jak byste chtěli. Při dlouhých vlasech doporučujeme, pokud nechcete jen jednoduše vyžehlené, případně jemně zvlněné vlasy jako rusalka, zajít za kadeřníkem, který Vám dokáže vykouzlit na hlavě často mistrovský kus. A možností je dnes opravdu nespočetně, stačí si jen vybrat podle tvaru hlavy a typu vlasů.

 

Tip na závěr

Milé nevěsty, každopádně ať už máte vlasy jakékoliv délky, přizpůsobte Váš svatební účes Vašim svatebním šatům. Pokud máte šaty jednoduchého typu a střihu, můžete si dovolit i extravagantnější a pompéznější účes. Pokud však budete na svatbě zářit v krinolíně, zvolte raději něco jednoduššího. V každém případě vyzkoušejte několik verzí a možností a vyberte si tu, která se Vám nejvíce líbí a nebojte se dát na radu odborníka, případně vaší maminky či kamarádky.

 

Také si domluvte s kadeřníkem jednu zkoušku ještě před svatbou, aby Vám ukázal, jaký účes by se líbil Vám, popřípadě, zda se Vám účes bude líbit i ve spojení se šaty a Vašim typem obličeje, neboť je lépe vidět vše v reálu než jen na obrázku a také si odzkoušet, zda jsou Vaše vlasy vhodné na ten, který účes, a jak dlouho Vám tento účes vydrží.

Ať už si vyberete jakýkoliv účes, hlavní je, abyste byli spokojené, pro jistotu si ukryjte do kabelky lak na vlasy nebo i několik sponek, aby Vás nic nepřekvapilo nepřipravenou, a byla jste schopná si pohotově poradit s jakýmkoliv zaváháním v každé situaci.