Pages Menu
Categories Menu

Posted by on Čvc 6, 2016 in Zábava |

Venkovní kout stvořený na párty

Letní počasí s sebou přináší i odvážnější život. Dobrá nálada, společnost a stylové místo vytvořené na “party-time”. Co si ještě doma víc přát?

Zahrada je nesporně dar
Vlastnit rodinný dům nebo chalupu má nesporný význam v tom, že k těmto nemovitostem přísluší zahrada. Kdo zahradu nemá, protože bydlí v bytě, je každému pozvání do zahrady nesmírně rád. Na jedné straně trochu nachytá bronz, na druhé straně si užije příjemné posezení s kamarády. Čím větší počet hostů, tím větší nároky na místo a jeho kapacitu. Aby se všichni cítili pohodově, vyžaduje to zřídit jakousi vnější obývací pokoj. Když je kout více než terasa
Pod prodloužením obývacího pokoje se obvykle rozumí terasa, ale když chcete, aby pozvána společnost lidí byla oddělena, bylo by vhodné vytvořit venkovní kout určený na společenské akce. Jak by měl vypadat? Především by měl být alespoň částečně zastřešený. Takový prostor lze získat také z bývalého přístřešku na auto ve formě pergoly.

Skvělé uspořádání prostoru
Jelikož při počtem větší společnosti židlí není nikdy dost, bylo by vhodné vytvořit lavice, které by lemovaly prostor po jeho obvodu nejméně ze dvou stran. Vyhotovené mohou být ze dřeva nebo i kamene s důrazem na zajištění jejich dlouhé životnosti a odolnosti vůči povětrnostním vlivům. Na sezení dobře poslouží tenké matrace nebo polštáře.

V exteriérovém party koutě by neměl chybět samozřejmě stůl, gril či krb. Při jeho projektování nezapomeňte zohlednit, že je třeba brát ohled i na sousedy. Upovídaná společnost ve veselé náladě uprostřed noci asi nebude každému rovnou pod jeho okny pochutná. Zkuste kout určený na párty situovat na odlehlejší místo v zahradě, pokud to dovoluje její rozloha.

Pokud myslíte i na to, že by bylo snad pro vás pohodlnější, aby se vaši hosté nezdržovaly zbytečně ve vašem domě bez vaší přítomnosti, pokuste se do výstavby nebo úpravy koutu pro vaši společnost začlenit i letní kuchyni či toaletu. Vyhnete se možná několika nepříjemným situacím, což ostatně možná ocení i vaši hosté.